Aprašymas
Žaidimas – Istorijų pasakojimo kauliukai (story telling cubes) yra nepaprastai paprastas būdas ugdyti vaikų fantaziją, kūrybiškumą, šnekamąją kalbą, žodyną, mokintis išreikšti savo mintis, emocijas, dalintis patirtimi ir tiesiog bendrauti. Kiekvienas istorijos kauliukas turi emociją, veikėją ar kelis, veiksmus, aplinką – maistą, gyvūnus, sportą, profesijas, pramonės šakas, mediciną, laisvalaikį, žaidimus ir kitas sritis.
Žaisti ir mokytis su Istorijų kauliukais labai lengva, rekomenduojamas žaidėjų amžius nuo šešemečių iki senjorų.
Rinkinį sudaro:
- 6 mediniai dideli (3x3x3 cm) graviruoti kauliukai;
- drobinis maišelis.
Pradedantiesiems arba mažesniems vaikams rekomenduojame žaisti su trimis kauliukais, pažengusiems – su visais šešiais.
Žaidžiant su trimis kauliukais, galima sukurti 216 skirtingų istorijų, o jei dar įvertinsime ne tik istorijų iliustracijas bet ir kauliukų seką, tada istorijų galima sukurti dar 6 kartus daugiau.
Su visais 6 rinkinio kauliukais galima sukurti net 46656 unikalias istorijas, o netgi turint tą pačią istorijos paveikslėlių seką kiekvieną kartą pasakojant kitam pasakotojui istorija bus kita!
Tačiau Istorijų kauliukus (story telling cubes) galima naudoti ne tik pasakojant istorijas bet ir mokantis sinominų, asociacijų, gilinant ir plečiant žodyną, mokytis užsienio kalbos, žaisti pantomimą. Istoriją gali pasakoti vienas asmuo arba visa grupė. Istorijos gali būti juokingos, graudžios, komiškos, logiškos arba nelogiškos, tačiau jos leidžia atsiskleisti.
Kaip žaisti?
- pasakojantis žaidėjas ridena pasirinktą skaičių kauliukų;
- išsirikiuoja atsivertusius paveikslėlius ir vertindamas kiekvieną iliustraciją pasakoja savo istoriją. Rekomenduojama kiekvienam kauliukui skirti po sakinį arba sujungti aplinkybes ir sudaryti nuoseklią istoriją. Taigi metant 3 kauliukus Jūsų istorija turėtų būti maždaug trijų sakinių ilgio.
arba
- traukite iš maišelio kauliuką ir įvardinkite iliustraciją, tai gilins ir plės žodyną, padės mokytis sinonimus, tokiu būdu galima mokytis užsienio kalbos, arba žaisti pantomimą.
arba
- kiekvienas žaidėjas išsitraukia po kauliuką ir papasakoja pilną istoriją apie jį, o gal parašo eilėraštį.
Žaidimo būdų yra tiek daug, kiek galima sugalvoti 🙂
Žaidimas įdomus ir įtraukiantis, skatina kūrybinį mąstymą. Padeda bendrauti skirtingiems žmonėms, nes kiekvienas toje pačioje iliustracijoje gali matyti skirtingus dalykus.
Pavydžiui, metant 6 kauliukus arba išsitraukus iš maišelio vieną kauliuką turime tokias iliustracijas:
Pasakotojo A istorija: Aš vakar vakare besileidžiant saulei ėjau namo pro naujai statomą namą. Navigacija rodė, kad toks kelias bus trumpesnis. Išgirdau kažką grojant gitara, grojo metalą. Aš nelabai mėgstu metalo muziką.
Pasakotojo B istorija: Berniukui kylančios saulės vaizdą paplūdimyje užstojo kranas. Jis labai susikrimto. Navigacijoje susirado kitą paplūdimį. Ten nuėjęs grojo gitara.
Pasakotojo C istorija: Kaimynai statėsi namą, todėl aplinkui buvo labai triukšminga. Jonukas negalėjo groti gitara. Tada jis sugalvojo susirasti ramią vietą paplūdimyje ir ten nueiti groti.
Taigi iš tų pačių iliustracijų kiekvienas papasakos visiškai skirtingą istoriją, vertindamas savo patirtis, savo emocijas.
Istorijų kauliukai gali būti naudojami priešmokyklinukų grupėse, bet kurioje mokyklos klasėje, bibliotekoje, pamokų ar pertraukų metu, pas psichologą ar socialinį pedagogą, šeimoje, draugų grupėje, organizacijoje arba galima mokytis ir pasakoti bei rašyti istorijas į savo asmeninę istorijų knygą!
DĖMESIO!
Kopijuoti draudžiama, visi tekstai ir iliustracijos yra saugomos autoriaus teisių.